Hobby

Jak poprawnie dbać włosy?

Jak poprawnie dbać włosy?

Każdy chciałby, aby jego fryzura wyglądała dobrze i zdrowo. W końcu włosy dla wielu osób są niezwykle ważnym, jeśli nie najważniejszym, elementem wyglądu. Dzięki poprawnej pielęgnacji można uzyskać zadowalający efekt, a przy okazji poprawić poczucie własnej wartości. Jak powinno się dbać o kosmyki?

Oczyszczanie włosów

Podstawą pielęgnacji kosmyków jest oczywiście oczyszczanie. Warto zaznaczyć, że włosów nie trzeba myć każdego dnia – należy to robić tak często, jak dane kosmyki tego potrzebują. Tylko niektórzy muszą myć głowę codziennie, pozostali mogą to robić co 2 lub 3 dni. Osoby myjące kosmyki każdego dnia powinny stawiać na szampony do szybko przetłuszczających się włosów. Natomiast pozostali mogą korzystać z szamponów dopasowanych do ich fryzur. Osoby, które farbują włosy, mogą sięgnąć np. po Kemon szampon rozświetlający do włosów farbowanych, zaś osoby, które borykają się z przesuszonymi i puszącymi się włosami, powinny wybrać Kemon szampon odżywczy do włosów suchych. Właściwie dobrany szampon jest bardzo ważny w codziennej pielęgnacji. Działają one delikatnie, ale skutecznie i nie podrażniają skóry głowy. Ponadto nie posiadają w swoim składzie parabenów, silikonów czy siarczanów.

Odżywianie kosmyków

Włosy należy nie tylko oczyszczać, ale i regularnie odżywiać. W tym celu należy stosować odżywki. Takie produkty jak Kemon odżywka energetyzująca czy Kemon odżywka rozświetlająca powinny być stosowane podczas każdego mycia. Raz w tygodniu lub raz na dwa tygodnie warto stosować również takie produkty jak Kemon maska, która jeszcze bardziej odżywiają kosmyki. Na bardzo zniszczone włosy warto stosować również Kemon serum wygładzające czy Kemon serum odbudowujące. Zarówno Kemon maska, jak i odżywki oraz serum powinny być dobrane do konkretnego rodzaju włosów. W specjalistycznych sklepach z profesjonalnymi kosmetykami do włosów można znaleźć preparaty, które pozwalają zachować dłużej kolor włosów po farbowaniu, ale i takie kosmetyki, które działają nawilżająco, odbudowująco, wzmacniająco, z kolei inne odżywki i maski podkreślają skręt włosów lub je wygładzają itd.

Łagodna stylizacja włosów

Aby włosy były w dobrym stanie, należy obchodzić się z nimi dość delikatnie. Kosmykom szkodzi: szarpanie np. podczas czesania. Włosy nie przepadają również za upinaniem ich w ciasny kok czy stosowanie spinek z ostrymi krawędziami. Kosmyki nie lubią też wysokich temperatur i co za tym idzie, stosowania prostownicy czy lokówki. Ciepłe powietrze sprawia, że są one łamliwe, rozdwajają się i tracą miękkość – z tego powodu najlepiej włosów nie suszyć za pomocą suszarki, są w lepszym stanie, gdy schną samodzielnie. Nie należy również zbyt często stosować kosmetyków, które utrwalają fryzury, a jeśli już się po nie sięga, należy wybierać tylko wysokiej jakości produkty, takie jak Kemon lakier.

Jak zachować zdrowe włosy?

Aby uzyskać i zachować zdrowe i piękne włosy, należy pamiętać o systematycznej i poprawnej pielęgnacji. Ponadto należy unikać szkodliwych nawyków, takich jak używanie ciepłego powietrza do stylizacji czy rozjaśnianie kosmyków. Co ważne, wysokiej jakości kosmetyki (szampon, odżywkę, maskę, serum, Kemon lakier itd.) najlepiej kupować na stronach internetowych producentów, takich jak https://sklep.dayspashe.pl/ bądź w hurtowniach z kosmetykami do salonów fryzjerskich. Tylko w takich miejscach można mieć pewność, że się kupuje wysokiej jakości produkty o sprawdzonym działaniu.

Materiał zewnętrzny

Udostępnij