Hobby

Trening EMS – na czym on polega i jakie osiągniesz z nim korzyści?

Trening EMS – na czym on polega i jakie osiągniesz z nim korzyści?

Dzisiaj coraz więcej osób zapisuje się na treningi EMS lub korzysta z urządzeń do takiego treningu w domu. Zobacz, na czym polega taki trening i jakie oferuje on korzyści!

EMS – elektrostymulacja mięśni. Co to jest?

Elektrostymulacja mięśni to metoda polegająca na stymulowaniu mięśni przez prąd elektryczny. 

Może być stosowana w celu przyspieszenia rehabilitacji po urazach lub jako forma treningu. Elektrostymulacja jest również stosowana w celu poprawy wyglądu skóry i redukcji tkanki tłuszczowej. 

Wymaga ona użycia specjalnego sprzętu i powinna być przeprowadzana przez wykwalifikowanego trenera. Można obecnie zdecydować się też na zakup urządzenia do EMS do użytku domowego, lecz takie sprzęty nie są aż tak efektywne jak te używane w klubach.

Jak odbywają się treningi EMS?

Trening z elektrostymulacją mięśni polega na stosowaniu prądu elektrycznego do celów treningowych. 

W trakcie treningu elektrody są przyklejane do skóry przy mięśniach, które mają być trenowane, a następnie prąd elektryczny jest przesyłany przez elektrody do mięśni. Prąd ten powoduje skurcz mięśni, co pozwala na ich trening bez potrzeby znacznego wysiłku.

Dzięki treningom EMS można też znacznie skrócić czas potrzebny dla uzyskania najlepszych efektów. Wystarczy tylko 20 minut, by osiągnąć efekty porównywalne z parogodzinnym pobytem na siłowni!

Aby przeprowadzić trening EMS, wykorzystuje się różne rodzaje urządzeń, które mogą być stacjonarne albo mobilne. Pozwalają one na korzystanie z wielu gotowych programów treningowych skupionych na określonych celach, na przykład poprawie pracy konkretnych grup mięśniowych, wzmocnieniu kondycji, redukcji nadmiaru tkanki tłuszczowej.

Należy pamiętać, że elektrostymulacja mięśni powinna być przeprowadzana trenera z doświadczeniem, aby zminimalizować ryzyko nadwyrężenia mięśni lub innych komplikacji.

Dlaczego warto korzystać z EMS?

Treningi EMS oferują wiele korzyści, dlatego to bardzo popularna forma trenowania wśród wielu osób, które chcą zadbać o swoją sylwetkę i zdrowie. Więcej informacji dostępnych jest na stronie intime.pl

Elektrostymulacja mięśni jest stosowana w celu poprawy siły i wytrzymałości mięśni, dlatego doskonale nadaje się jako dodatek do wielu treningów sportowych. Trening z elektrostymulacją może być również stosowany jako uzupełnienie tradycyjnego treningu siłowego czy wytrzymałościowego.

Również treningi te zalecane są w celu przyspieszenia rehabilitacji po urazach, ponieważ pomagają one w szybszym odbudowaniu tkanek mięśniowych, wspierają ich ruchomość, umożliwiają uzyskanie lepszej kondycji.

Także trening EMS będzie dobrym wyborem w celu redukcji tkanki tłuszczowej. Dzięki niemu można skutecznie zrzucić nadmiar niepotrzebnych kilogramów i uzyskać wymarzoną figurę.

Ponadto treningi te mogą być wykorzystane w innych celach, na przykład w przypadku dolegliwości bólowych, aby je zminimalizować i całkowicie wyeliminować. Przykładem takiego zastosowania jest ból kręgosłupa. Stosowanie treningów EMS pomaga na jego zmniejszenie i poprawę jakości życia.

Gdzie można wykonać trening EMS?

Jak wspomnieliśmy wcześniej, treningi EMS mogą być prowadzone w klubach lub też w domu z wykorzystaniem sprzętu do użytku domowego.

Najlepsze rezultaty takich treningów dają profesjonalne urządzenia używane w klubach, gdzie także można skorzystać z pomocy doświadczonego trenera.

Osobom planującym trening EMS Warszawa daje taką właśnie możliwość, ponieważ to w tym mieście działają obecnie różne kluby dysponujące profesjonalnym sprzętem do elektrostymulacji mięśni.

Aby zapisać się na trening EMS w Warszawie, wystarczy tylko wybrać klub, a potem wysłać formularz zapisu online, wybierając w nim dogodną dla nas porę treningu.

Udostępnij